Gannonová nevkročila do života zrovna šťastně, navíc vyrostla v sirotčinci v Mexiku. Když jí ale bylo sedm let, adoptovala ji rodina z amerického Ohia, kde si postupně začala plnit svůj sen. Vždy chtěla pomáhat lidem, proto si nakonec vybrala dráhu učitelky.

„Pokud lidi povzbudím a pomůžu jim, aby byli lepší a v životě si vedli dobře, pak budu spokojená. Doufám, že si ode mě něco vezmou,“ řekla mladá matikářka.

Happy Feet

Na lakewoodské škole začínala Gannonová vloni jako suplující učitelka, letos už však učí několik tříd na plný úvazek. Na hodiny se připravuje stejně poctivě, jako její zdraví kolegové. Ovšem s tím rozdílem, že vše dělá nohama, ovládáním počítače počínaje a psaním na tabuli konče. Nerada slyší, když ji někdo označuje za hendikepovanou.

„Není to špatná věc. Jsem jiná, snažím se to slovo ale nepoužívat, protože vzbuzuje předsudky. Jen zkrátka nemohu dělat určité věci,“ přiznala v rozhovoru pro televizi WVUE Gannonová.

Pohled na slečnu Gannonovou při práci je pro mnohé studenty skutečně inspirující. Připomíná jim totiž, že v podstatě žádné překážky nejsou tak vážné, aby je nešlo překonat. Mladá učitelka se totiž nezastaví téměř před ničím. Dokonce řídí auto, na kterém má SPZ s nápisem „Happy Feet“.

Video

Čínské děti učí bezruký učitel psát. Zdroj: Novinky/Reuters

O tom, že lze úspěšně zvládat kariéru učitele bez rukou, už 32 let dokazuje také čínský učitel Fu-sing Ma z provincie Čching-chaj. Ačkoli krátce po narození přišel při požáru o velké části svých rukou, vychoval více než 800 dětí, které naučil mimo jiné i psát. [celá zpráva]