Program „A-grow-bics“ londýnského centra Gymbox je určen všem, kteří chtějí alespoň trochu vyrůst. Metoda je prý vědecky potvrzená a je koncipovaná tak, aby nabudila růstový hormon. Programem provází mladý trenér Pierre Pozzuto, který uvádí, že speciálním cvičením sám vyrostl o 3,8 centimetru.

„Se svými 170 centimetry jsem nepatřil k nejvyšším, proto jsem do možnosti vést program A-grow-bics skočil rovnýma nohama. Teď jsem jen těsně od hranice 175 centimetrů, takže jsem živoucí důkaz, že prováděním jednoduchých, ale efektivních cviků lze vyrůst,“ uvedl přesvědčivě Pierre.

Skřipec, jóga a posilování

Všechna setkání v rámci programu, jehož název vznikl složením slov aerobik (aerobic) a růst (grow), probíhají pod dozorem osobního trenéra. Zahrnují cvičení na speciálních strojích, z nichž jeden je dokonce inspirován mučicím náčiním z 15. století.

Protahování na skřipci je podle dívky, která už část programu absolvovala, zpočátku děsivé, ale dá se na ně zvyknout, a považovat ho dokonce za příjemné. Zatímco skřipec představuje jediné silové protahování, na ostatním nářadí se využívá váhy těla a gravitace. Poté v rámci programu následuje další protahovací cvičení inspirované jógou a pilates a nechybí ani posilovací cviky.

Redaktorka Polly Hudsonová z deníku Daily Mirror, kterou příroda neobdařila velkou výškou, program v minulém týdnu okusila na vlastní kůži. Během jediného setkání se ovšem nezvětšila ani o kousek a ze cvičení odcházela s pocitem, že právě prožila muka. Podle trenéra by musela cvičit pravidelně, aby dosáhla nějakých výsledků. Z jejího příspěvku je ale patrné, že tomu příliš nevěří a navíc jí to za tu dřinu ani nestojí.