Ryan Harris a Stonie Huffman z aljašského města Sitka se vydali na lov lososů. Zhruba dvě míle od pobřeží se jim rozbila hydraulika. Chlapci jí zvládli opravit, ale při návratu do přístavu je převrhla vlna. Po nehodě se dokázali vyšplhat na převrácený trup a zachytit plastový box na ryby, který s sebou vezli.

Do nevelké bedny jako první vlezl Ryan. Jeho kamarád se tam už nevešel a musel se spokojit s pouhým víkem. Vlny je brzy rozdělily a oni tak nevěděli o osudu toho druhého.

Ve vodě strávili celou noc

Ryan Harris v jednu chvíli ztratil rovnováhu a z boxu vypadl, ale ihned se do něj dokázal vrátit. Nakonec ho po 26 hodinách v ledové vodě zachránila americká pobřežní stráž.

„Nemyslel jsem si, že umřu. Jenom jsem se bál o Stonieho,“ řekl Ryan.

Jeho kamarád měl o něco větší štěstí. Náhodou narazil na jeden ze ztracených záchranných obleků a podařilo se mu do něj nasoukat. Strávil noc ve vodě a poté byl vyplaven na pobřeží zhruba 40 kilometrů severozápadně od města Sitka. Pomoc našel během několika desítek minut. Následná lékařská vyšetření ukázala, že oba rybáři si z nehody odnesli pouze pohmožděniny.