Korejský zpěvák Psy získal v posledních měsících obrovské množství fanoušků. Ty zaujala nejenom jeho hudba, ale také typické taneční pohyby. [celá zpráva]

Právě na choreografii korejského interpreta se zaměřili mladí zaměstnanci městského bazénu v El Monte. Ve videu předvádějí celou škálu jeho pohybových kreací. Klip je natočen v areálu koupaliště a právě to je podle oficiálního prohlášení důvodem výpovědí pro všechny plavčíky. Použili totiž veřejný majetek pro osobní potřebu.

Video

Originální verze Gangnam Style

"Poprvé nám ale nadřízení řekli, že video je nemístné a nechutné. Jako oficiální důvod to už raději neuvedli," řekl NBC jeden z plavčíků Gabriel Gonzales.

Podle plavčíků se jednalo o nevinnou zábavu a klip natáčeli mimo pracovní dobu.

"Chtěli jsme si před návratem na vysokou školu užít nějakou legraci. Nemysleli jsme si, že tím někoho urazíme," uvedla Juliet, další z propuštěných.

Plavčíci našli zastání ve společnosti

"Lidé z města nám říkají, že nechápou, co je na tom videu špatného. Jsem z toho všeho stále zmatený," dodal 23letý Gabriel.

Pro 13 ze 14 plavčíků je výpověď nepříjemným problémem. Jsou to totiž studenti a příjem z této práce používali na školné a knihy.

"Abych byl upřímný, tohle bylo moje jediné zaměstnání a jediný zdroj příjmů. Teď si musím hledat novou práci a nevím, zda vůbec dostanu dobré doporučení," řekl propuštěný plavčík Michael Roa.

Plavčíci nepovažují výpovědi za odůvodněné a celá věc jim přijde nespravedlivá. Proto hodlají tuto záležitost přednést na příštím zasedání městské rady a sepsali také petici za zrušení výpovědí.