Bali není častým návštěvníkem veterinárních prohlídek. Kromě běžné kontroly navíc absolvovala i kardiologické vyšetření.

„Krajty pochází z jihovýchodní Asie, tedy z regionu, ve kterém se naše zoo podílí na několika projektech chránících některé živočichy před vyhubením,“ uvedl pro agenturu Reuters mluvčí zoo v Chesteru.

Video

Expirované video

Obří krajtu z australského Gosfordu muselo i po roce diety nést na váhu sedm lidí. Zdroj: Reuters

V rezervaci pro plazy v australském Gosfordu se mohou ošetřovatelé také pochlubit nevšedně velkým exemplářem krajty. Ačkoli je jejich 6,5 metru dlouhá Atomová Betty (Atomic Betty) na dietě, při posledním vážení, na které ji neslo šest statných mužů a jedna žena, dosáhla její hmotnost 137 kilogramů. [celá zpráva]

Krajty mřížkované, ke kterým se Bali i Atomová Betty řadí, patří k nejdelším hadům na světě. Největší změřený jedinec měl bezmála deset metrů. Obvykle se ale jejich délka pohybuje od tří do šesti metrů. Převážně se živí hlodavci, jinými malými savci a ptáky, větší zástupci tohoto druhu ale dokážou spořádat i malé primáty nebo prasata. Mají ostré zuby, které používají k držení své kořisti, než ji svým silným tělem zadusí a rozdrtí.