Američan měl na sobě maskovací úbor "ghillie", který používají k ukrytí terénu ostřelovači, a když došel k silnici, postavil se podle zjištění policistů do pravého pruhu dálnice nedaleko městečka Kalispell. Tam ho srazil k zemi automobil. A  když ležel na zemi, přejel ho ještě další vůz. Muž byl na místě mrtvý. Svým činem je jedním ze žhavých adeptů na Darwinovu cenu pro letošní rok.

Policista Jim Schneider provedl výslechy jeho známých a uvedl, že ačkoliv ještě policie čeká na výsledky odborné expertizy, tak je velmi pravděpodobné, že sehrál svou roli alkohol.

Kamuflážní obleky zvané někdy též Ghillie využívají mnohdy vojáci, zejména pak ostřelovači.

Kamuflážní obleky zvané někdy též ghillie využívají mnohdy vojáci, zejména pak ostřelovači.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Oběť se podle všeho snažila, aby lidé uvěřili, že je ve skutečnosti yetti a nahlásili úřadům, že jej spatřili. To si nevymyslíte. Nikdy jsem nic takového nezažil a ani jsem o něčem podobném neslyšel. Kvůli tomu úboru byl na silnici pravděpodobně velmi špatně vidět. Nejspíš nebyl vidět skoro vůbec," dodal Schneider.

Vozidla, která Tenleyho usmrtila, řídily dívky ve věku 17 a 15 let. Řidičský průkaz se v Montaně uděluje většinou až od 16 let, pokud však adept složí státní dopravní testy již v 15 letech, řidičský průkaz dostat může.