„Když se mi v nemocnici dívali do žaludku kamerou, doktor se mě zeptal, zda jsem určitě nic nespolkl. Odpověděl jsem, že ne, ale on se ptal dál. Viděl totiž hroty něčeho, co vypadalo jako vidlička. Nato jsem si vzpomněl, že jsem před lety jednu omylem spolkl,“ svěřil Gardner, který žije na vesnici Cudworth u anglického města Barnsley.

Před deseti lety si prý Gardner hrál s jednorázovou vidličkou v puse, až ji spolkl. Tehdy se spoléhal na rady, že 20centimetrový kus příboru sám projde jeho trávicím traktem. Vzhledem k tomu, že nikdy neměl žádné problémy, vypustil vidličku z hlavy.

„Nemohu tomu uvěřit. Nikdy jsem s žaludkem neměl problémy, s výjimkou jednoho případu před pár lety, kdy mi při předklánění připadalo, že mě v něm něco podivně tlačí,“ dodal Brit.

Sonda zavedená do Gardnerova žaludku vidličku odhalila okamžitě.

Sonda zavedená do Gardnerova žaludku vidličku odhalila okamžitě.

FOTO: fotobanka Profimedia

Jenže v nedávné době vidlička přece jenom začala Gardnerovi působit obtíže. Lékaři zjistili, že její hroty tlačily na stěnu žaludku, a tím způsobily vředy, které vedly ke krvácení.

„Vzhledem k tomu, že se to stalo tak dávno, nenapadlo mě, že by mé současné obtíže mohla ještě způsobovat ta vidlička,“ přiznal Gardner.

„Když něco v těle uvízne, pacient začne obvykle vnímat problémy okamžitě. Leeho případ je ale netypický, a to nejen proto, že šlo o vidličku. Jen hrstka lidí má v sobě cizí těleso tak dlouho. Lee měl nesmírné štěstí, že vidlička nezpůsobila víc škod. Jsme si navíc jistí, že se plně zotaví,“ uvedl v minulém týdnu pro BBC chirurg Hanis Shiwani.