Producenti snímku o posledních hodinách života Ježíše Krista, který se v českých kinech začne promítat od 8. dubna, se je snaží ochránit před útoky náboženských fanatiků, kteří se snažili lidem spojeným s filmem vyhrožovat již během natáčení.

"Jsme znepokojení z toho, že by se Caviezelovi mohlo při útoku fanatiků něco stát. Dostal proto na přechodnou dobu ochranku a v okolí jeho pracoviště a domova byly také posíleny policejní hlídky," uvedl zdroj blízký natáčení filmu.  

James se bojí útoku

Vysvětlil, že dav znepokojených lidí před několika dny pokřikoval na newyorské ulici hesla proti Melu Gibsonovi a hodil po něm dokonce nádobu plnou jehněčí krve.

"Všude okolo číhají šílenci a my musíme udělat všechno pro to, abychom Mela a Jima ochránili před fyzickým útokem," prozradil stejný zdroj.

"Samozřejmě, že mám strach. Bojím se, že někomu přeskočí v hlavě a já se stanu terčem jeho fyzického útoku. Ani tohle mě ale nepřinutí, abych přestal dělat svoji práci. Jsem herec a budu pomáhat propagovat snímek, v nějž opravdu věřím," přiznává své obavy pětatřicetiletý James Caviezel, který je velmi silně věřícím katolíkem.

Film viděi i papež

Samotná hlava katolické církve, papež Jan Pavel II., nepovažuje snímek za antisemitistický. Sdělil to ve středu Joaquin Navarro-Valls, tiskový mluvčí Vatikánu. 

"Papež film viděl, odmítá se k němu dále vyjadřovat," prohlásil mluvčí. "Následné ticho hierarchie je dostatečně výmluvné."