"Jsem úplně zblázněná do svého muže. Dělám pro něj věci, které by mne dřív nebyly napadly ani ve snu," říká o svém vztahu k britskému režiséru Guymu Ritchiemu, za kterého se na sklonku roku 2000 provdala na skotském zámku Skibo.

Změnila ji rodina

S potěšením mu prý namasíruje nohy, podrbe na zádech, uvaří litry čaje, a dokonce snáší i jeho komandování. "Když jsem byla mladá, měla jsem zcela egoistickou motivaci pro všechno jednání. Byla jsem cílem i středem svého rozhodování. To už je ale pryč," konstatuje žena, kterou si veřejnost po léta spojovala s velmi excentrickým, vyzývavým vystupováním.

Jak sama Madonna říká, změnila ji její rodina, dcerka Lourdes (7) a syn Rocco (3). "Uvědomila jsem si, že mám odpovědnost za své děti. Ony mi dávají budoucnost," tvrdí. Také zjistila, že sestoupit z výšin na pevnou zem je neuvěřitelně osvobozující, a své gigantické ego pomalu, ale jistě odbourává. To jí pomáhá zbavovat se strachu ze stárnutí. "To, že pleť není tak dokonalá jako před dvaceti lety, má co dělat pouze s naším vnímáním," radí popová hvězda, na jejímž kontě je přes 140 miliónů prodaných desek. "Těším se na den, kdy se budu moci i v tomto směru zbavit svého ega, kdy přestanu myslet na to, jak vypadám. Ještě nejsem tak daleko, ale vím, že ten den jednou přijde."

Soužití s Ritchiem ovšem není jen procházka růžovým sadem. Například hned po sňatku se objevil problém s Lourdes, která na nového tatínka žárlila. To se naštěstí rychle vyřešilo. "Guy to s ní prostě umí," chválí Madonna manžela. Občas se i tato prominentní dvojice dostane do sporu. "Oba jsme výrazné individuality. Nemohla bych však žít s nikým jiným. Silní lidé musí být zase se silnými. Myslím, že můj muž a já se k sobě skvěle hodíme," tvrdí umělkyně.

Anglie není Amerika

Ani přivyknutí životu v Anglii není pro Američanku, která si oblíbila kalifornské slunce, jednoduché. "Co mi dává zabrat, je zdejší počasí. Potíže jsem měla i s jízdními zvyklostmi. Také mi občas něco vyrazí dech. Třeba když jsme dávali dohromady náš dům, měli jsme bezvadnou partu stavebníků, kteří ale každý pátek v poledne odjeli na víkend. Dokonce ani vyhlídka na příplatky jejich pracovní rituál nezměnila. V Americe se za dobré peníze pracuje 24 hodin denně."

Madonna má vlastní recept na zvládnutí rodiny, hudby, psaní knih, filmování a dokonce divadla, ke kterému se vrátila po 14 letech. "Nazývám to multitasking. Je to schopnost věnovat se několika rozdílným úkolům najednou. Vyžaduje enormně mnoho energie, disciplíny, neuvěřitelně tvrdé práce a zvědavosti. Pořád se totiž zajímám o nové věci.

"Když vyšla před dvěma lety nová edice Encyclopaedia Britannica, objevilo se v ní i heslo Madonna. Možná ještě výstižněji shrnula svůj život sama zpěvačka v upřímném dopise čtenářům časopisu svého fan klubu: "Jsem bohatá a slavná. Mám skvělou kariéru. Mám talentovaného a báječného manžela a dvě krásné děti. Ale to není úplný obrázek. Mám také chvíle pochyb a slabosti."