"Jako člověk, který žije showbyznysem, se v jakémkoliv druhu své práce velmi často setkávám se členy židovské komunity. Nebýt jejich fantazie a schopností, jejich inspirace, tak vlastně nevím, zda bych vůbec kdy s showbyznysem začal," přiznal se Gott.

Několikanásobný držitel ocenění Zlatý slavík byl prý tradicemi židovské kultury přitahován již od dětství. Strhávaly ho zejména záhady, jimiž byla česká židovská komunita opředena od středověku. 

V zahraničí považují Gotta za Žida

"I když nepatřím k židovské komunitě, tak už odmalička cítím, že je tady ukryto něco přes mystiku. Zvlášť Praha je tím proslulá. V dřívějších dobách tady byla zřejmě vůbec největší komunita na jednom místě. Ve středověku, tuším, čítala deset tisíc osob. Už tento samotný fakt něco napovídá," poznamenal zpěvák.

"Židé mají jakousi schopnost v rozlišování lidí, rychlou orientaci, komunikaci i schopnost dobře organizovat. Nejvíce mě asi ovlivnila jejich schopnost umělecká," dodal.

"Všude v zahraničí si myslí, že patřím k židovské komunitě, a já je v tom nechávám, protože vlastně nevím, kde je pravda. Bohužel se mi nikdy nepodařilo dopracovat se k žádným starým kořenům našeho rodu. Domnívám se ale, že zřejmě židovské předky nemám," pousmál se Gott.