Energický tanec plný pohybů připomínajících stará bojová umění vynesl Cooperovi slávu nejen na barových parketech, ale i na internetu, kde kolují jeho videa. Ne všichni jsou ale z jeho svérázného tance nadšeni a vedoucí baru CosyJoes v centru Newcastlu, kde 48letý Brit každý víkend předváděl své taneční umění, mu proto zakázal vstup.

Cooper pro deník Metro uvedl, že ho z baru zřejmě vyhodili, protože svými energickými pohyby rozléval nápoje lidem kolem sebe.

„Vždycky se omlouvám a kupuju lidem nové nápoje. Jsem jen šílený tanečník. Lidé mě nazývají smrtonosnou zbraní, protože jsem divoký. Dokonce je na internetu mnoho videí se mnou, tak si mé tancování lidé oblíbili,“ dodal Cooper, kterému se také přezdívá „Dishwasher Dave“, protože pracuje jako umývač nádobí.

Video

Dave Cooper potřebuje k tanci opravdu hodně místa, své pohyby si ale užívá. Zdroj: Youtube.com

Spor mu v tanci nezabrání

„Když jsem o tom všem mluvil s manažerem baru, řekl mi, že mě blokuje, protože někteří lidé si stěžovali a zařekli se, že se nevrátí, dokud tam budu tancovat. Na to jsem zareagoval, že nemusím pouze tancovat, že mám rád také karaoke. Manažer mi ale odpověděl, že už mě zná a že neumím ani zpívat,“ prozradil svérázný Brit.

Cooper, který navzdory náročným kreacím stejně dokáže udržet rytmus, se ovšem nevzdává a kvůli sporu se nehodlá v tanci a v zábavě brzdit: „Miluju tanec, protože jsem otrávený životem. Nemám rád zápasy a nejsem bojovník, proto tancuji“.

Bar CosyJoes, který na internetu láká na „pití, tanec, smích, zpěv a party“, se k případu nevyjádřil.