Kanaďan, který na internetu vystupuje pod přezdívkou FlippyCat, si připravil přesně 7067 barevných dominových kostek a pustil se do mravenčí práce. Pomocí pravítek pečlivě posouval všechny kostky na určenou pozici. Některé dokonce stavěl i na sebe, aby dosáhl prostorového efektu připomínajícího vrstvení barev na plátně.

Při prvním pokusu ale v polovině selhal, některé kostky totiž umístil příliš daleko od těch druhých, proto se mu kompozice obrazu rozpadla. Při druhém pokusu už ale po počátečních drobných problémech slavil úspěch a po jedenácti hodinách byly všechny kostky na svém místě.

Ale jen na okamžik, dokud FlippyCat necvrnkl do jedné z kostek a nespustil tak řetězovou reakci, která dala vzniknout přesvědčivé kopii obrazu Hvězdná noc (1889) od nizozemského malíře.

V pátek pak tento šikovný Kanaďan nahrál na internet video, na kterém je zdařilý výsledek i jeho pečlivá práce zdokumentována.

Video

Kanadský nadšenec vytvořil v minulosti z domina také slavnou Monu Lisu. Zdroj: Youtube.com

Van Goghovo dílo ale není Kanaďanovým prvním setkání se světem výtvarného umění. V roce 2007 vytvořil ze 4519 dominových kostek obraz Mony Lisy od Leonarda da Vinciho.

A v polovině května dokonce dotáhl svůj „dominový“ koníček na zcela jinou úroveň, když během 65 hodin vybalancoval 60 000 kostek domina, a poté si vychutnal jejich kolosální pád. [celá zpráva]