Když měl v dubnu letošního roku profesionální řidič - kaskadér Patrik Folco z Itálie při parkování k dobru jen 22 centimetrů, rozhodně asi nečekal, že jeho výkon v brzké době někdo trumfne.

Jenže pokořitel Jüe Chan z Číny přišel už koncem května a Folcův rekord doslova rozdrtil. Při představování zvláštní edice vozů značky Mini v Pekingu totiž zvládl zaparkovat na místě ještě o sedm centimetrů těsnějším.

Folca překonal hned počátkem dne, když zaparkoval do prostoru s rezervou 21 centimetrů. Pak ale nechal organizátory tak dlouho zmenšovat mezeru mezi stojícími auty, až se dostal na konečný rekordní výsledek.

Z ruky do ruky

Je ale otázkou, jak dlouho se Chan na pozici toho nejlepšího udrží. Titul rekordmana v paralelním parkování se totiž předává z ruky do ruky, za poslední dva roky změnil držitele hned pětkrát.

Senzaci z tohoto oboru udělal v dubnu 2011 Němec Ronny Wechselberger, vyhlášený mistr řízení, který zaparkoval na místo větší o 26 centimetrů, než bylo jeho auto.

Video

Ronny Weschelberger a jeho rekordní výkon z dubna loňského roku. Zdroj: Youtube.com

Několik měsíců nato ho překonal Číňan Čang Chua, který se v čínské televizní show zaměřené na světové rekordy vešel s autem do prostoru ještě o dva centimetry menšího. Ani on se ale dlouho neradoval z titulu, porazil ho právě výše zmíněný Ital Folco.