Cchan, která pochází z předměstí Čchung-čchingu, byla pro své okolí už od narození hádankou. Nikdo nedokázal vysvětlit, proč přišla na svět s tělem nepřirozeně porostlým chlupy.

Její rodina navštívila mnoho lékařů, až nakonec dostala odpověď na dětském oddělení nemocnice lékařské univerzity ve městě Čchung-čching. Diagnóza zněla epilepsie a silný idiopatický hirsutismus.

Zdlouhavé lékařské experimenty se pro celou rodinu staly zátěží, až se nakonec matka holčičky rozvedla a utekla. Otec naproti tomu těžce pracuje, aby rodinu uživil, znamená to ale, že je stále mimo domov. Přesto nevydělává dostatek peněz na živobytí a uhrazení účtů za léčebné výlohy.

Školní sbírka vynesla Cchan přes 100 tisíc

„Její rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky. Matka se pak vrátila do rodného města v provincii Kuej-čou a nikdy už se nevrátila. Dokonce nezavolala ani nenapsala. Ve snaze vyhledat lékařskou pomoc jsme navštívili mnoho míst, ale marně. Utratili jsme mnoho peněz a teď jsme na mizině,“ uvedla pro čínská média babička malé Cchan Lien-chuej Wangová, která se o dívenku většinu času stará a také ji žiletkou zbavuje nepříjemných chlupů.

Cchan je zatím na základní škole, už nyní je ale lačná po vzdělání. Možná právě díky tomu v pátek vypsala škola sbírku. Na Mezinárodní den dětí se tak pro ni vybralo příjemných 31 721 jüanů (103 000 korun).