Podivná lampička je navržena tak, že člověk nejdříve musí urazit její vršek, rozbitým sklem si udělat na těle ránu a z ní kapající krev využít jako jakési palivo. V nádobě dojde k chemické reakci mezi tekutinou a krví, načež se lampa rozzáří. Tento vynález sice není žádnou novinkou, ale informace o něm se mezi širší veřejnost dostaly prostřednictvím ekologicky zaměřených médií až počátkem letošního června.

Thompson uvedl, že průměrný Američan ročně spotřebuje 3383 kWh energie, což odpovídá rozsvícenému světlu ve čtyřech místnostech po dobu 12 měsíců. Na svých stránkách píše, že se unikátní žárovkou snaží lidi přimět k přemýšlení, jaké by to bylo, kdyby za energii museli položit určitou oběť. Stejně jako ztráta velkého množství krve může ohrozit život, užívání velkého množství energie ohrožuje životní prostředí, tvrdí.

"Aby lampička začala fungovat, musíte urazit její vršek. Tím, že je jen na jedno použití, uživatel musí zvážit, kdy světlo potřebuje opravdu nejvíce. Snad se pak zamyslí, jak moc člověk plýtvá s energií a jak úžasná vlastně je," uvedl Thompson na svých stránkách.