"Zaměstnanec Wal-Martu nám popsal automobil, v němž maskovaný muž odjel, takže jsme ho mohli o chvíli později zadržet. Požádali jsme muže o identifikaci, což Jackson udělal svlečením masky," řekl policejní mluvčí a dodal, že při zadržení nevznikly žádné problémy. Zpěvák je vystupováním na veřejnosti v převlecích proslulý.

"Policie pouze přinutila zpěváka zastavit při krajnici a požádala ho, aby si odkryl obličej, což udělal. To bylo vše. K žádné výměně názorů nebo k jakékoliv potyčce nedošlo," řekla Jacksonova mluvčí Raymone Bainová.

Užívá si na dovolené s dětmi

Jackson, který v Kalifornii čelí soudnímu obvinění z pedofilie, nyní pobývá na šestapadesátiakrovém ranči v Old Snowmass, kde tráví prázdniny se svými dětmi. I když se pokouší skrývat, podařilo se ho novinářům odhalit v několika obchodech v lyžařském centru Aspenu.

Zpěvákova mluvčí zároveň popřela, že by se pětačtyřicetiletý zpěvák přijel do Aspenu léčit ze závislosti na utěšujících lécích.

"Michael si sem vyrazil na několik dnů se svými dětmi. Zvěstem z médií je lepší nevěřit. Jackson je zprávami opravdu pobouřený," uvedla Bainová v oficiální tiskové zprávě.