Červený tahač zastavil na přechodu kvůli zácpě. Když jeho řidič před sebou uviděl prostor, pomalu se rozjížděl. V tu chvíli ale už by těsně před trambusovou kabinou starší muž, který se vůz stojící na zebře rozhodl obejít.

Až když muž začal křičet o pomoc, tak řidič zastavil. Incident popsal dopravní strážník Jen Chao-pching: „Slyšel jsem někoho volat o pomoc. Krátce poté jsem uviděl muže ležícího pod červeným náklaďákem.“ Když řidič tahače s návěsem pro přepravu těžkých nákladu zastavil, policista zjistil, že muže automobil vlekl, protože se jeho oblečení zachytilo na dílech podvozku.

Strážník okamžitě zavolal sanitku a spolu s dalšími chodci jen vytáhl zpod vozidla.

V nemocnici zjistili, že muže utrpěl jen drobnější poranění, především pohmožděniny a odřeniny na pažích, rukou, obličeji, ramenou a krku.

Důchodce, jehož jméno nebylo uvedeno, po ošetření vypověděl: „Šel jsem do samoobsluhy na druhé straně ulice. Když jsem byl na přechodu, stál na něm obrovský tahač. Muž přede mnou přešel přes přechod, když se tahač zastavil. Když jsem ale přecházel před předkem tahače, náhle se začal pohybovat a srazil mě. Pokračoval v jízdě, aniž by zpozoroval, že se něco stalo.“