Nová vychytávka je navržená tak, aby uživatele přístroje opila okamžitě. Výrobci ale tvrdí, že potenciální škody, které by mohl takto aplikovaný alkohol napáchat, jsou omezené, protože člověk extrémně rychle vystřízliví. Alkohol je obsažen ve spreji a tělo jej po vdechnutí velmi rychle vstřebá, stejně rychle však opilost vymizí.

Výhodou technologického výstřelku s názvem Wahh Quantum Sensations má být to, že jakmile účinek spreje vyprchá, může člověk s klidem sednout za volant a z večírku odjet. Do úst se vám totiž dostane jen mikroskopická kapička alkoholu, konkrétně 0,075 mililitru alkoholu. Běžný panák vodky obsahuje přibližně 250krát více alkoholu.

Návrhář Philippe Starck testuje produkt při jeho slavnostním uvedení na trh.

Návrhář Philippe Starck testuje produkt při jeho slavnostním uvedení na trh.

FOTO: fotobanka Profimedia

Kdybyste se chtěli doopravdy "opít sprejem", asi byste pořádně zchudli. Na opravdové opití byste pravděpodobně potřebovali minimálně přes 1000 vdechů. V Evropě by se měl výrobek prodávat za 20 euro (asi 500 Kč), přičemž bude mít náplň na 21 "sprejových panáků". Opít se tímto způsobem by vás tedy stálo desetitisíce korun.

Francouzský návrhář Philippe Starck a francouzsko-americký vědec David Edwards, kteří za novinkou stojí, uvedli, že výhodou je pocítění samotné opilosti bez negativních vlivů alkoholu na lidské tělo.