Richard Haughton z městečka North Walsham pracuje jako pokrývač a denně upravuje nebo pokládá nové doškové střechy. Před pěti lety se k němu od jednoho zákazníka dostalo sedmitýdenní štěně novofoundlandského psa, které se už od něj v podstatě nehnulo na krok.

„Za posledních pět let nezůstal sám doma a nikdo mě o to ani nikdy nežádal. Všichni ho vždy na pracovišti vítali a Axel si to náležitě užíval. Rád je s námi, když pracujeme. Je to dobrý společník a je to skvělé,“ uvedl pro deník Daily Telegraph Haughton.

Poprvé se nahoru dostal jako štěně

Někomu se může zdát, že Brit svého psa trápí, když ho vyzvedává v náručí na střechy. Podle Haughtona ale Axelovi výšky nijak nevadí.

„No, myslím si, že to miluje mnohem víc, než zůstávat sám doma. Je venku a poznává nové lidi i místa,“ vysvětlil Brit s tím, že s lezením nahoru vlastně začal Axel už jako štěně sám, byť byl tehdy motivovaný jídlem.

„Seděli jsme nahoře a jedli svačinu. Axel byl dole na jedné straně lešení, ale nějak se mu podařilo vylézt po žebříku. Tehdy samozřejmě zatoužil po kusu žvance. Od té doby je ale stále s námi,“ uvedl pro BBC Haughton.