Do několika fází rozdělený náročný zákrok trval osm hodin. Podle informací, které  podle deníku Daily Mail poskytl jeden z chirurgů národního institutu pro zdraví dětí (NICH) Jamal Raza, byla operace úspěšná.

„Bylo zvláštní zjistit, že viditelně abnormální dítě se čtyřmi končetinami navíc, je vlastně stejně normální jako jiné děti,“ řekl Raza.

Video

Ještě před pár dny měl chlapeček z Pákistánu čtyři končetiny navíc. Zdroj: columnpk.com

Chlapeček se před 14 dny narodil se vzácnou malformací. Přišel na svět s nevyvinutým dvojčetem přirostlým ke svému tělíčku. Aby mohl žít co nejpodobnější život jako normální děti, museli lékaři parazitující dvojče z jeho těla odstranit.

Než ale mohl proběhnout jakýkoli chirurgický výkon, musela následovat nejrůznější vyšetření, včetně magnetické rezonance, CT a krevních testů. Lékaři si museli být stoprocentně jisti, které končetiny jsou chlapce, a které patří parazitujícímu dvojčeti. Navíc bylo nutné prozkoumat, nakolik byly malformací zasaženy chlapcovy vnitřní orgány.

Zatím se zdá, že lékaři situaci vyhodnotili správně. Výsledek čtvrteční operace mluví sám za sebe.

Ve čtvrtek 19. dubna se v institutu NICH konala tisková konference, na které vedle doktora Jamala Raze (vpravo) vystoupil i chlapcův otec Imran Šeik (vlevo)

Ve čtvrtek se v institutu NICH konala tisková konference, na které vedle doktora Jamala Raze (vpravo) vystoupil i chlapcův otec Imran Šeik (vlevo)

FOTO: fotobanka Profimedia

„Jsme chudá rodina. Jsem velmi vděčný vládě a lékařům za to, že pomohli a syna úspěšně operovali," řekl s úlevou na tiskové konferenci otec chlapečka Imran Šeik, který si vzal za ženu sestřenici a žije s ní v Sukkuru, kde pracuje jako radiologický laborant. [celá zpráva]