Devětadvacetiletý Japonec se dostal do knih rekordů, když uběhl opičím způsobem 100 metrů za méně než dvacet vteřin.

"Víte, můj obličej a tělo vypadá jako opičí, takže mě už od dětství někteří provokovali a křičeli na mě "opice, opice". Ale mně to nijak nevadilo, protože jsem měl opice rád a někde uvnitř jsem věděl, že bych chtěl mít nějakou z jejich schopností. Když jsem pak viděl opice, jak rychle běhají, měl jsem jasno. Od té doby jsem cvičil opičí běh každý den," uvedl Ito.

Celkem osm a půl roku chodí Ito po okolí jako opičák po čtyřech, stejně tak chodil i po své domácnosti. Nicméně jeho podivné hobby rozhodně nemělo vždy jen pozitivní odezvu.

Střílel po něm lovec

"V ulicích mě často zastavovala policie a zjišťovala, co to dělám. Rozhodl jsem se tedy odjet do hor a tam jsem si udělal takový měsíční výcvikový kemp běhu po čtyřech. Jenže hned první den si mě lovec spletl s divokým prasetem a pokusil se mě zastřelit," řekl Ito pro agenturu Reuters.

A jaká očekávání podivný Japonec vlastně má? "Běh po čtyřech zatím rozhodně není olympijský sport, ale odhaduji, že za nějakých 500 let budou všichni atleti běhat po čtyřech," dodal opičí muž.