„Nepomyslel jsem na to, že bych měl nechat do smlouvy zanést nějakou opci, protože jsem nepočítal s tím, že by tato píseň mohla mít nějaký úspěch. Dostal jsem zaplaceno za půlhodinu zpěvu,“ uvedl Karel Gott.

Titulní píseň k seriálu Včelka Mája nazpíval v Mnichově na popud svého kamaráda, skladatele Karla Svobody, kterého náhodou ve městě potkal a který zrovna k seriálu dopsal hudbu. „Zeptal se mě: 'Co děláš dneska odpoledne?' Já jsem ve skutečnosti chtěl jít na kávu,“ zavzpomínal Gott.

Místo do kavárny vyrazili se Svobodou do studia a v průchodu tam Karel Gott nahrál svůj budoucí největší německý hit. „Opravdu jsem byl za půl hodiny hotový,“ tvrdí slavný zpěvák.

Video

Karel Gott zpívá úvodní píseň k seriálu Včelka Mája. Zdroj: Youtube.com

Díky oblíbenému televiznímu seriálu píseň v Německu zlidověla a žádný Gottův koncert se už bez ní neobejde.

To, že kvůli chybějící klauzuli přišel o spoustu peněz, ho prý netrápí. „Když se mnou obrovská hala zpívá Včelku Máju, a to už se děje skoro 40 let, tak to je ten nejlepší honorář. Už od roku 1977 po celé ty roky je to můj kultovní hit,“ dodal v Německu stále nesmírně oblíbený zpěvák.

Včelka Mája je japonský seriál, na němž se podílely i Západní Německo, Rakousko či Kanada.

Seriál navazuje na knihu německého autora Waldemara Bonselse  "Včelka Mája a její příhody" z roku 1912. Byl nadabován do mnoha jazyků a produkován v řadě zemí. Původní japonskou znělku k seriálu napsal Seizo Ise.

Pro německou verzi ale píseň napsal Karel Svoboda a nazpíval právě Gott. Tato verze se v Evropě uchytila víc než původní a píseň provázela uvedení seriálu v mnoha evropských zemích.