Není známo, v kolik hodin došlo k nehodě, při které zlatý retrívr přišel na silnici v La Puente o život. Černá fena labradora, která ho doprovázela, by u něj však byla zřejmě schopna hlídkovat dlouhé hodiny nebo dokonce dny.

Naštěstí jeden z náhodných kolemjedoucích zastavil, před psy umístil výstražné kužely a zavolal pomoc z úřadu pro kontrolu zvířat okresu Los Angeles. Než pracovníci útulku dorazili na místo, pořídil jako důkaz video, které bylo zveřejněno v sobotu.

Nový domov

„Když jsem viděla záběry, které mobilním telefonem pořídil jeden z kolemjedoucích, opravdu mě to dojalo,“ uvedla pro zpravodajský server sgvtribune.com Marcia Mayedaová, vedoucí útulku, kam byla vyděšená, ale nezraněná fena labradora převezena.

Přátelskou fenu, o kterou podle všeho někdo dobře pečoval, pracovníci zvířecího útulku pojmenovali Grace. Vzhledem k tomu, že ale neměla známku ani mikročip a nikdo si pro ni nepřišel, byla umístěna k adopci. Nového majitele, který potřeboval věrného přítele, se podle televize ABC dočkala už v neděli.

Soucit se zvířaty není samozřejmostí

Oddanost až za hrob dojala nejen pracovníky útulku, ale i mnohé lidi, kteří video na internetu zhlédli. Někteří diváci se pak v komentářích také rozčilovali nad tím, jak může někdo přejet zvíře a ani nezastavit.

Objevily se ovšem i názory, které dokazují, že soucit nad zvířaty není samozřejmostí. Z příspěvků je tedy zřejmé, že tato smutná příhoda pohnula především lidmi, kteří mají nebo měli nějaké zvíře doma.