"Mauglímu se ulomil špičák, když jsme ho v prosinci převáželi ze zoo v Olomouci. Navíc jsme zjistili, že má poškozené i další dva," řekl ředitel plzeňské zahrady Jiří Trávníček. "A když ho už budeme mít na stole, necháme mu udělat i rentgen celého chrupu. Musíme mu dát zuby do pořádku, jinak by se mu mohly zkazit a bezzubý tygr by asi dlouho nepřežil."

Rentgen sice prokázal, že Mauglímu, který rozhodně není na sladké, stačí zaplombovat tři zmíněné špičáky, ale i tak si musel místní veterinář přizvat na pomoc klasického dentistu.  

Specialista na zuby šelem totiž v kraji není. Zubař vzal neobvyklou konzultaci se stoickým klidem. "Jestli jde větší strach z lidských nebo tygřích pacientů? Jak kdy," pokrčil rameny. 

Dostane partnerku

Zákrok ale rozhodně nepatřil k běžným už vzhledem k rozměrům ošetřovaných zubů. "Tygří špičák má patnáct centimetrů, s normálními zubařskými nástroji si nevystačíte. Museli jsme si nechat udělat vlastní," podotkl zvěrolékař Zdeněk Rampich.

Mauglí se z umělého spánku probral po necelých dvou hodinách a nyní se může s novým úsměvem těšit na partnerku. Plzeňská zoo doufá, že se mu jí podaří obstarat co nejdříve.