Rekordní mrakodrap má být dominantou komplexu 41 umělých ostrovů postavených Kaspickém moři nedaleko hlavního města Baku. Projekt nese název "Kaspické ostrovy". Boháči, kteří za projektem stojí, tvrdí, že jde o jakési spojení východu a západu. A nejvyšší budova na světě by měla projektu dodat punc výjimečnosti tím, že by překonala věž Burdž Chalífa v Dubaji.

Ředitel realitní společnosti Avesta Real Estate Development Company Ibrahim Ibrahimov, který je autorem projektu, je přesvědčen, že Kaspické ostrovy budou slavit obrovský úspěch.

"Nikdo nevěřil Spojeným arabským emirátům, když přišly s nápadem postavit město v poušti. Každý se jen smál a myslel si, že plýtvají penězi. Dnes je Dubaj velmi bohatým městem a hodně lidí tam jezdí investovat peníze. Proč? Protože zvládli všechny přesvědčit, že to je pro ně správné. A já chci každého přesvědčit, že Ázerbájdžán je mnohem lepším místem," uvedl Ibrahimov pro agenturu Reuters.

Moderní město by se mělo podle plánů rozpínat na ploše 30 čtverečních kilometrů a mělo by vedle obytných domů, kancelářských prostor, nemocnic, škol, nákupních center a stadiónů mít i vlastní okruh pro Formuli 1. Stavební práce již začaly.