Jacksonová napáchala v americkém televizním světě skutečný převrat. Přenos hudebních cen Grammy byl vysílán s pětiminutovým zpožděním a rovněž letošní udílení filmových Oscarů hodlá televize ABC přenášet o pár vteřin déle ve srovnání se skutečností. 

K filmu ji nepustí

Stejná televizní společnost se jako řada dalších kanálů brání nejen dalším podobným nepřístojnostem, ale navíc naprosto zanevřela na hlavní protagonistku skandálu s odhaleným ňadrem a hodlá jí zabránit v rozvoji její kariéry.

Jacksonová by totiž velmi ráda proslula nejen v oblasti hudby, ale rovněž na filmovém plátně. Několik pokusů prorazit má již za sebou, naposledy účinkovala v roce 2000 ve snímku The Nutty Professor II: The Klumps. Letos by chtěla svou filmovou kariéru odstartovat dalece rychleji a s větším diváckým ohlasem, ale asi se jí to nepodaří.

Jazzovou divu obdivuje celý život

Síť ABC, která si objednala projekt nového seriálu, v němž zpěvačka měla ztělesnit postavu 86leté jazzové legendy Leny Horneové, totiž Janet roli na poslední chvíli odepřela. Přitom zpěvačka se na ztvárnění postavy těšila a na adresu Horneové prohlásila, že hrát právě ji je pro ni velká čest. "Celý život jsem Lenu obdivovala."

Televizní společnost tak učinila na žádost samotné Horneové a její dcery Gail Lurnet Buckleyové, které byly Janetiným vystoupením v Houstonu doslova otřeseny. Nepřejí si proto, aby právě skandální zpěvačka byla s jejich rodinou jakkoli spojována.