Ukázalo se, že 60% žen používá parfém pro vlastní potěšení a na zlepšení nálady. Sedmdesát procent dotázaných uvedlo, že volba parfému záleží také na jejich momentálním rozpoložení. Proto jich má také většina žen více na výběr.

Ke flakónům se nečichá

Ke zveřejněným výsledkům přidali ještě několik zajímavých rad tvůrce Raymonda Mattse. Ten například upozorňuje, že zkoušet si v prodejně parfém tak, že si ho nastříkáme z bezprostřední blízkosti na zápěstí a pak k němu přivoníme, není správný postup. Obdobně tento odborník zavrhuje přičichnutí k otevřenému uzávěru flakónu.

Nejlepší pro posouzení skutečné vůně, která se musí nejprve vybalancovat v ovzduší, je nejdříve stříknout parfém několikrát nad sebe do vzduchu a pak rozptýlenou vůni nechat klesat ke svému nosu.

Parfém vlasy nevysuší

Pokud si netroufneme na tak nápadné vyzkoušení, pak si nastříkejte parfém na paži, ale z větší vzdálenosti. Raymond Matts také doporučuje, že parfém je nejlepší nastříkat zejména na vlasy.

Alkohol, v němž jsou jeho vonné složky rozptýleny, se postupně odpaří a na vlasech zůstanou vonné oleje. To také současně zaručí, že alkohol obsažený ve spreji vlasy nevysuší. Dalším místem, na které tento odborník doporučuje parfémy nanášet, je podkolenní.