Jemma bojovala s rakovinou vaječníků čtyři roky. Svého snoubence Alexe si měla vzít v krásném venkovském sídle až za měsíc. Jenže její zdravotní stav se natolik zhoršil, že byla svatba uspíšena. Vzít se měli v sobotu v 16:30. Jen hodinu a půl před začátkem slavnostního obřadu však žena vážné chorobě podlehla.

O dva dny později se tak místo svatby konal pohřeb, na kterém mladé ženě vzdali hold její rodiče a snoubenec. Jemma totiž byla inspirací pro všechny ženy, které s touto chorobou bojují. Účastnila se nejrůznějších akcí a usilovala o co největší rozšíření povědomí o tomto zákeřném onemocnění.

Jemma Webbová se svým snoubencem Alexem.

Jemma Webbová se svým snoubencem Alexem.

FOTO: fotobanka Profimedia

Vztah Jemmy a Alexe trval pouze devět měsíců, ale Alex od začátku věděl, že je pro něj Jemma ta pravá. V lednu tak požádal svou nemocnou partnerku o ruku a datum svatby bylo stanoveno na 18. duben. Když se ale zdravotní stav mladé ženy zhoršoval, rozhodl se pár v půli března změnit datum na dřívější.

Na svatbu již bylo vše zařízené, oddávající měl povolení sezdat pár v jejich domově. Odpoledne však nevěsta vydechla naposledy, se snoubencem a rodiči u postele. Své velké chvíle se už nedočkala.