Sammons se přestěhoval do Bufordu se svou ženou v roce 1980 a o 12 let později si zde zakoupil obchod, který před rokem zavřel. Jeho žena v roce 1996 zemřela, a on tak zůstal sám se svým nyní 27letým synem. I ten se ale před čtyřmi roky odstěhoval do Colorada. Sammons se tak stal jediným obyvatelem města duchů.

Pracoval 10 hodin denně ve svém koloniálu, který v létě navštěvovalo denně až 1000 lidí, kteří oblastí projížděli. V zimě však návštěvnost obchodu spadla asi na desetinu.

"Byl to tady pro mě a mou rodinu skvělý život. A bylo by to skvělé pro kohokoliv, kdo chce podniknout unikátní krok," uvedl Sammons. Město přitom bylo dříve domovem až dvěma tisícům lidí.

Horské město - horské počasí

Buford se nachází ve výšce 2438 metrů nad mořem a je nejvýše ležícím městem na mezistátní silnici 80 spojující New York a Kalifornii. Vzhledem k nadmořské výšce se však musel Sammons potýkat s prudkými větry a hodně extrémními teplotami. Výhledy do blízkých Skalistých hor si prý ale vždy náležitě užíval.

Do aukce tak nyní jde dům se třemi ložnicemi, deset akrů země, garáž, obchod, benzínová stanice, dřevěná bouda a škola z roku 1905, která sloužila jako kancelář.

Podle marketingové vedoucí aukční společnosti Williams and Williams, která nemovitosti prodává, jde o výjimečnou obchodní šanci zakoupit něco, co člověku umožní skutečně romantický životní styl. Vyvolávací cena činí pouze 1,85 miliónu korun.