Alarm zlatnictví ve čtvrti Östermalm spustil poplach krátce po druhé hodině odpoledne. O šest minut později už na místo dorazila policie. Zaměstnanci obchodu se šperky mezitím pohotově aktivovali bezpečnostní mechanismus, čímž uzamkli vchodové dveře a všechny tři zloděje uvěznili uvnitř. Dvěma z nich se ale podařilo utéct na ulici, kde už na ně čekala policie.

Začala přestřelka, při které padlo podle švédského deníku Aftonbladet asi 15 výstřelů. Zloděje v tmavém oblečení, černých brýlích a kloboucích se ale nakonec přece jenom podařilo zatknout.

Drama se šťastným koncem

Podle mluvčího stockholmské policie Ulfa Lundgrena naštěstí nebyl při incidentu nikdo zraněn. Dokonce ani Mikael Koff, který se do přestřelky připletl a vše natáčel s mobilem v ruce.

"Je strašné, co se stalo. Nikdo u nás naštěstí nebyl zraněn, někteří lidé ovšem utrpěli šok," řekl vedoucí místní posilovny, kam zabloudilo deset projektilů.

Video

Zatýkání aktérů přestřelky natočil z okna bytu i muž, který video zveřejnil na internetu ještě ten samý den. Zdroj: Youtube.com

Střelba, která se rozléhala celou čtvrtí, nenechala v klidu ani obyvatele domů v ulici. Podle 29letého novináře Emanuela Karlstena byl v mnoha oknech někdo připraven s mobilem, aby mohl podat svědectví. Jedno z videí natočil například i Joel Pallvik, který ho ještě ten den zveřejnil na internetu.

Policie případ nyní dále vyšetřuje.