„Chodím tak po sídlišti i po městě. Lidi si už zvykli, zdraví mně a chtějí společnou fotografii,“ uvedl muž, který si svůj batmanský převlek zhotovil sám a je na něj patřičně hrdý.

Batman je na sídlišti hotovým přeludem.

Batman je na sídlišti hotovým přeludem.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

V okolí ho považují za podivína. „Žije tady od dětství. Po vystěhování neplatičů z nedaleké bytovky si tam obsadil jeden pokoj,“ ukazuje místní obyvatel na panelák bez oken. Pouze jedno okno je opravené a zdobí ho symbol Batmana. Neklamný znak, že zde bydlí netopýří muž.

Pozor, zde bydlí Batman!

Pozor, zde bydlí Batman!

FOTO: Ivan Vilček, Právo

„Nemám topení ani elektřinu, ale nestěžuji si,“ říká Zoli, který přestává být po navlečení kostýmu Zoltánem Kohárim a představuje se jako Batman.

Batman je jeho vzor

„Mám tu postavu rád. Je to můj vzor. Moc se mi líbí Batmanovo auto,“ dodává skromně muž, který prožil celý život na sídlišti Sever. Po škole pracoval v místní konzervárně, ale o práci nedávno přišel.

„Pomáhají mi přátelé, abych měl co jíst a měl trochu peněz. Věřím, že město jednou ocení mé služby. Vždyť pomáhám udržet ve městě pořádek,“ říká Kohári, jehož snem je natočení krátkého filmu, v němž by bojoval proti zločinu, a jak říká, „špatným lidem“. Trápí ho, že jeho popularita vyvolala u některých obyvatel závist.

„Měli by mi být vděční. Vždyť policie nemůže být všude a na mně se mohou spolehnout,“ dodává při loučení. Následně vyskakuje na balkón v prvním patře a mizí ve svém batmanovském úkrytu.