Maureen Darvellová minulý týden stanula před soudem ve Folkestonu, kde svůj řidičský omyl, který se odehrál počátkem září, uvedla na pravou míru. Na cestě z Ashfordu do Bristolu, tedy z východu na západ ostrova, zabloudila a odbočila na jih do Bournemouthu. Jenže si chybu uvědomila až 180 kilometrů od domova.

Bloudila skoro 19 hodin, takže ji zmohla únava. Na chvíli zastavila na odpočívadle a pak vyrazila po stejné silnici dál. Prosvištěla ve svém Nissanu Micra kolem aut a najela rovnou na dálnici. Jenže v tu chvíli mířila na sever po dálnici vedoucí na jih. Asi po 11 kilometrech v protisměru ji nakonec zastavila policie, která obdržela nejedno hlášení od kolemjedoucích vyděšených řidičů.

Neobrátila se, protože chtěla na sever

„Paní Darvellová si na víceproudé silnici uvědomila, že jede opačně, takže v malé rychlosti přejela do rychlého pruhu u dělicí čáry a snažila se najít mezeru ve svodidlech, aby mohla přejet do správného směru,“ uvedla u soudu obhájkyně Victoria Urmossyová.

Na otázku, proč se zkrátka na silnici neotočila, Darvellová jednoduše odpověděla: „Protože jsem nechtěla jet na jih.“

Auto vymění za skútr

Důchodkyně, která za 50 let řízení dostala pouze jedinou pokutu, a to za rychlost, přiznala vinu za nebezpečné řízení. Soud jí podle deníku Daily Telegraph odebral řidičské oprávnění na 15 měsíců a stanovil celkovou pokutu včetně soudních výloh na 200 liber (6000 korun).

Po této zkušenosti se Darvellová rozhodla, že své auto prodá a pořídí si elektrický skútr pro seniory.