První ice bar, který je v provozu už od první poloviny ledna, najdete na střeše jednoho z pražských hotelů. Protože je postaven venku, jeho doba trvanlivosti zcela závisí na počasí. Jinými slovy, pokud zima vydrží, vydrží i ice bar.

„V lednu bylo dost teplo, takže nám bar několikrát roztál. Tenhle bar, co tu máme dnes, je už potřetí postavený. Ale zatím krásně drží a to už ho tu máme čtrnáct dní,“ řekl barman Tomáš Nyari.

Ledové skleničky, ze kterých si návštěvníci ice baru mohou vychutnat své drinky.

Ledové skleničky, ze kterých si návštěvníci ice baru mohou vychutnat své drinky.

FOTO: Novinky

Aby vás chlad a vítr na střeše neudolaly, dostane každý nadšenec hned u vchodu teplé pončo. I přesto není vhodné, aby návštěvníci trávili v ice baru příliš dlouhou dobu, a tak organizátoři zavedli půlhodinové turnusy. Za tu dobu si krásně stihnete vypít svůj vybraný drink. To vše samozřejmě u ledového stolu, na ledové židli a navíc z ledové skleničky.

Video

První celoroční bar z ledu v Česku

Druhý pražský ice bar se teprve staví. Oficiálně by měl být otevřen prvního března. Vznikne v prostorách největší pražské diskotéky. Na rozdíl od prvního ice baru je umístěn přímo v budově. V provozu tak bude i za třicetistupňových veder.

"Celkově by nám výstavba měla zabrat týdny. Pro potřeby ice baru jsme obětovali část jednoho patra, kde byl klasický bar a taneční prostor," popisuje výstavbu vedoucí provozu Aleš Plešek.

Celý fígl je v tom, že bar je umístěn v nově vybudované mrazící místnosti. Ta má rozměr přibližně čtyřicet metrů čtverečních a pojme kolem dvaceti otužilců. Stejně tak jako v prvním baru i tady dostanete teplé oblečení, aby vám nebylo příliš chladno.

Poslední úpravy na ledové soše znázorňující Karlův most.

Poslední úpravy na ledové soše znázorňující Karlův most.

FOTO: Novinky

Na stavbu tohoto ice baru se spotřebovalo dvacet jedna tun ledu. Stěny mrazáku jsou obloženy ledovými kvádry, z nichž v některých jsou pro dotvoření atmosféry zapuštěné nejrůznější předměty. Bar má navíc zdobit i ledová napodobenina Karlova mostu.