Dvaačtyřicetiletý uživatel jménem Space999dude nahrál na internet video, na kterém prý cestou do práce 5. února zachytil u ústí řeky Temže neidentifikovaný létající objekt. Použil kvalitní kameru, kterou s sebou neustále vozí v autě, a objekt dokonce 40krát přiblížil.

„Objekt je příliš jasný, aby to byla loď,“ napsal k videu jeho autor.

„A navíc se zdá, že se vznáší nad hladinou,“ připsal dále.

Autorovy pokusy doložit, že nemůže jít o loď, však vyšly naprázdno. U první verze videa mu diváci vytýkali, že není vidět nic kolem. Když posléze přidal další verzi, na které je vidět i horizont, důvěru diváků na internetu ztratil úplně. A nepodařilo se mu ošálit ani odborníky.

Jistota až 98 procent

Zpravodajský server The Huffington Post předložil dvě Britova videa analytikovi z organizace Mutual UFO Network (MUFON), která se zabývá záhadnými objekty. Marku Dantoniovi stačil letmý pohled, aby měl jasno.

„Při pohledu na první video jsem si všiml horizontu pod zářícím objektem. Podle mě to vypadalo jako voda, proto jsem se domníval, že jde o klasickou fata morgánu nad vodní hladinou. Kvůli rozdílu teploty vody a vzduchu tak působila loď v dáli, jako by se vznášela nad hladinou,“ uvedl Dantonio.

Při pohledu na druhé video, které už horizont ukazuje naprosto jasně, se Dantonio ve svém názoru jen utvrdil.

Video

Druhá verze videa pořízeného 5. února u ústí řeky Temže ukazuje jasný horizont. Zdroj: Youtube.com

„Na druhém snímku je jasně vidět, že se objekt nachází přesně na horizontu, kde se hladina vody opticky střetává s oblohou. Jsem tedy přesvědčen až na 98 procent, že na videu je zachycena loď,“ dodal Dantonio, který tak zničil autorovy naděje, že mohl natočit něco velmi neobvyklého.