Vejce našla dcera farmáře Edna Ninová, kterou podivný nález podle jejích slov značně vyděsil. Vejce bylo totiž několikrát větší než ostatní vejce a hmotnostně je převyšovalo zhruba čtyřikrát.

"Lekla jsem se, protože jsem takové vejce nikdy neviděla. Okamžitě jsem přivolala svého otce, abych mu to ukázala," uvedla Edna, která na místo obratem přivedla svého otce Hernanda.

Video

Expirované video

Rekordy se ovšem odehrávají i na opačné straně pomyslných vah. Jedna slepice snesla v roce 2011 naopak nejmenší vejce na světě, je velké jako korunová mince. Zdroj: Reuters

"Je to fenomén, ke kterému může dojít asi na každé farmě, ale za 20 let, co farmařím, jsem vejce takové velikosti neviděl. Je opravdu hodně velké," uvedl Hernando Nino, který vejce řádně zdokumentoval a odeslal zástupcům známé knihy rekordů, aby prověřili, zda jde o největší slepičí vejce na světě.

Slepice Franciscana je nyní hvězdou celého kurníku. Nino připisuje obří vejce zdravé stravě, kterou slepicím dopřává. Kuru se prý dostává velké množství vitamínů, aminokyselin a hodně proteinů.