„Jeden z pasažérů cestoval s kočkou, kterou měl v plastovém přepravním boxu. Nějakým způsobem se ale podařilo kočce uniknout. Nevěřili byste tomu, ale dostala se až do kokpitu,“ uvedl mluvčí letiště v Halifaxu Peter Spurway.

Debbie Harrisová, majitelka desetiletého Ripplese, si nevšimla, že západka na mřížce přepravního boxu není pořádné uzavřená. Incident ji tedy značně vyvedl z míry.

„To je jeho první a také poslední výlet! Už nikdy nepoletí,“ řekla s úsměvem Harrisová.

Pracovníci museli rozebrat část kokpitu

Spurway uvedl, že dveře do kokpitu občas zůstávají otevřené, když se pasažéři naloďují na palubu. Pro Ripplese tak nebylo těžké pilotní kabinu najít a vměstnat se do prostoru pod přístrojovou deskou.

Několik cestujících se podle Harrisové snažilo mourovatého kocoura chytit, ale marně. Všichni tedy museli opět vystoupit, aby si údržbáři mohli s vyplašeným zvířetem poradit.

„Pracovníci museli odstranit některé panely a rozebrat určité díly kokpitu, aby se mohli ke kocourovi, který byl určitě traumatizovaný, dostat,“ uvedl dále pro televizi CTV Spurway.

Čtyři hodiny a tisíce dolarů

Letadlo tak z Halifaxu neodstartovalo v 5:40 ráno, jak bylo v plánu, ale až v deset hodin. Kocourovi se však naštěstí nic nestalo.

„Je to velmi neobvyklé. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel. Určitě se to už někde stalo, tady v Halifaxu je to ale nepochybně premiéra,“ dodal na závěr Spurway.

Jakkoli se může zdát, že jde o úsměvnou příhodu, představitelům společnosti Air Canada však do smíchu nejspíš nebylo. Aerolinky totiž podle televize CTV přišly o tisíce za ztracené mzdy a za to, že musely přebookovat některým cestujícím letenky.