Dvaapadesátiletá exmanželka Georgina plánuje byt, který patří do jejího vlastnictví, prodat. Případným zájemcům ho však chce nabídnout v mnohem konvenčnější podobě. Chce tak zruinovat více než deset let Alleynovy práce.

Přestěhovat unikátní interiér z bytu v Hinckley v Leceistershiru někam jinam by stálo v přepočtu asi tři milióny korun

Přestěhovat unikátní interiér z bytu v Hinckley v Leceistershiru někam jinam by stálo v přepočtu asi tři milióny korun

FOTO: fotobanka Profimedia

Během uplynulých let totiž Alleyne obohatil malý byt o digitalizovanou palubu, světelné přístroje a dokonce i transportní jednotku, tedy fiktivní zařízení, které slouží k rychlému přenosu osob nebo věcí. Okna vybavil silnou vrstvou plexiskla a dřeva, aby vzbuzovala dojem, že je za nimi vesmír. A změny se dočkal i venkovní zvonek. Při zazvonění přehrává ukázku hlasu Patricka Stewarta v roli kapitána Jeana-Luca Picarda.

Veškeré praktické vybavení bytu perfektně zapadá do futuristického stylu Star Treku

Veškeré praktické vybavení bytu perfektně zapadá do futuristického stylu Star Treku

FOTO: fotobanka Profimedia

„Kamarád mi dal časopis o Star Treku a mě posedla myšlenka, že budu mít vlastní vesmírnou loď. Smál se mi, když jsem se mu s tím svěřil. Myslel si, že je to vtip, mně ale bylo jasné, že to jednou dokážu. Byla to taková terapie po rozvodu,“ řekl v rozhovoru pro deník The Daily Mail Alleyne.

Ani jediná ložnice, která se v bytu nachází, neušla změně

Ani jediná ložnice, která se v bytu nachází, neušla změně

FOTO: fotobanka Profimedia

Není tedy divu, že ho zpráva o záměrech prodat byt, ve kterém žije od rozvodu v roce 1994 sám, zdrtila. Podle deníku The Sun by ho navíc stálo asi 100 000 liber (3 000 000 korun), kdyby chtěl celý interiér přemístit do jiného bytu.

„Je slabé říct, že jsem deprimovaný. Je to mé životní dílo. Přiznávám, že jsem uronil nějakou tu slzu,“ uvedl dále Alleyne, který na všem pracoval naprosto sám. Utratil tisíce liber, kdyby ale najal nějakou firmu, přišlo by ho to mnohonásobně dráž.

Věrnou kopii vesmírné lodi budoval Alleyne deset let. Vše zvládl vlastníma rukama, i tak ho to ale vyšlo na desítky tisíc liber

Věrnou kopii vesmírné lodi budoval Alleyne deset let. Vše zvládl vlastníma rukama, i tak ho to ale vyšlo na tisíce liber

FOTO: fotobanka Profimedia

„Přestavba byla jako sen. Měl jsem vizi a opravdu mě překvapilo, co všechno jsem zvládl pouze tvrdou prací. Někdo by si možná mohl myslet, že jsem osoba k politování, ale nejsem. Jsem jen zapálený pro Star Trek, to je můj jediný přečin,“ dodal na závěr Alleyne.