Ve chvíli, kdy otec dvou dětí David Grimshaw spatřil fotografii podivné osoby za oknem, vytřeštil oči a vyděšeně pronesl: "To je má matka."

Davidova matka Frances zemřela v loňském roce ve věku 87 let. Její 59letý syn má za to, že na fotografii je její duch, a odmítá se nechat přesvědčit o rozumnějším vysvětlení, které mají pro snímek všichni ostatní - že postava je pouhým odrazem světla.

Dělníci cítili mrazení

"Jsem si jistý, že je to ona. Přesně v tomhle pokoji postávala celé hodiny a telefonovala. Byla to recepce penziónu a právě tam přijímala veškeré objednávky. Navíc nosívala šaty se světlou mašlí, která je na tom snímku jasně patrná. Byla by zničená, kdyby věděla, že jde dům do demolice. Možná právě proto se zde objevila," uvedl Grimshaw.

Skutečností zůstává, že se na místě demoliční tým necítil dobře a cítil zvláštní mrazení. Vedoucí demolice Robert Johnson, který pořídil fotografii, si všiml podivné postavy až doma, když se na snímek podívala i jeho žena.

Lustr se samovolně hýbal

"Na té postavě jsou vidět i náušnice. Nikdy jsem nic takového neviděl, ale ta fotka je docela jasná. Vždy jsem byl v této oblasti skeptik, ale teď asi budu muset začít na duchy věřit," uvedl Johnson.

"Den předtím, než jsme pořídili ten snímek, jsem si všiml, že se lustr samovolně hýbe," uvedl jeden z dělníků Stuart Shan, který informoval, že je penzión bourán proto, aby se uvolnilo místo pro velkou komerční budovu.