Dva podezřelí, kteří během cesty z Ta-lienu do Šen-jangu odcizili spícímu cestujícímu laptop, však dlouho na svobodě nepobyli. Policie je zatkla krátce poté, co okradený škodu nahlásil.

Při krádeži si ale zloději počínali velmi obratně. Vyčkali, až muž usne, a poté se jeden z nich, jehož příjmení je podle agentury Reuters Čchü, rozhodl jednat. Vytáhl z úložného prostoru dvě tašky a rychle vyměnil jejich obsah. Poté je vrátil zpátky a jakoby nic se usadil. Nikdo z okolí nic nezpozoroval, a pokud ano, rozhodně to na sobě nenechal znát.

Lup si rozdělili na půl

„Jakmile jsem vystoupil, okamžitě jsem na váze tašky poznal, že něco není v pořádku. Otevřel jsem ji a místo počítače jsem tam měl časopisy,“ řekl Čchen.

Zdálo se, že Čchü pracuje sám, měl však v autobuse komplice, který fungoval jako hlídka. Čchü to přiznal policii, která ho na základě záběrů bezpečnostní kamery chytila. Dále se ještě nechal slyšet, že s komplicem kradli opakovaně a zboží posléze prodávali dál.

„Laptop jsme prodali třetí osobě za 800 až 1000 jüanů (2500 až 3100 korun), které jsme si rozdělili,“ uvedl Čchü.

Hitem zlodějů jsou čínské hůlky

Jak se zdá, zloději v Číně jsou opravdu velmi vynalézaví. Ke krádežím dokážou využívat i čínské hůlky. Záběry bezpečnostních kamer, které to dokumentují, se v médiích objevily v létě 2011.

Video

Trendem čínských kapsářů jsou čínské hůlky. Zdorj: Youtube.com