"Nestačila jsem se o té zemi mnoho dozvědět, ale určitě se tam těším," konstatovala nadšeně.

"Protože mám už za sebou Miss World v Číně, nevěřím, že bych v Equadoru zvítězila, ale v každém případě to beru jako svou velkou příležitost," podotkla Lucie, která si z Číny přivezla úctyhodné druhé místo v dílčí soutěži Miss Sport. 

Maturitu odloží

Profesní povinnosti ji pravděpodobně zbaví možnosti složit maturitu v řádném termínu. Lucie se zkoušky dospělosti zhostí asi až letos v září.

Účast na světových soutěžích ale studentku gymnázia neomlouvá ze zkoušek během roku. "Zrovna teď jsem byla zkoušená z patnácti maturitních otázek. Bylo to pololetní přezkoušení a dostala jsem za dva, což beru, je to pěkná známka," pochlubila se miss.

Před maturitní komisí se bude potit nad otázkami z češtiny, angličtiny, němčiny a dějepisu. Největší strach má prý z němčiny.

Adoptovala šestiletou holčičku

Váchová stejně jako nedávno Lucie Bílá na dálku adoptovala dítě. Je jí šestiletá holčička s africké Guineje. Jmenuje se Assaia Sally a miss jí zaplatila roční vzdělání. 

"Rozhodla jsem se, když na naši školu dorazil letáček o tom, že je možnost adoptovat děti z Afriky a pomoci jim finanční částkou ke studiu," vysvětlila Váchová. Smlouvu podepsala již před půl rokem a původně vůbec nezamýšlela adopci zveřejňovat.