Psal se červen 1970 a nyní 64letá Rakušanka Maria Theresia Liebenweinová pracovala v Itálii jako chůva dětí ve šlechtické rodině v Jesole. S mladým, asi 18letým fotografem, který fotil rodiny na plážích, se potkala pouhý den před návratem do Rakouska. Slovo dalo slovo a ten večer dal pár počít dcerce Isabelle.

"Bylo mi 23 let a přišla jsem pracovat do Itálie jako chůva. Stalo se to poslední večer. Byl to mladý portrétní fotograf. Dali jsme se do řeči, ale jen tak povrchně, zas tak moc jsem italsky nemluvila. Učarovaly mi jeho černé, zvlněné vlasy. Znala jsem ale jen jeho křestní jméno. Neznala jsem ani jeho adresu. Teď bych chtěla splnit své dospělé dceři její největší přání. Chci, aby poznala svého biologického otce," uvedla Rakušanka.

Pochopení pro její touhu poznat své kořeny má naštěstí i muž, který ji vychoval, manžel Marie Theresie Erich Liebenwein, který se finančně podílí na jeho hledání. Rodina se totiž rozhodla najmout i dva soukromé detektivy. Stopy vedly zatím do Austrálie i do italských Benátek. Zatím však hledání není úspěšné.

Dceru Isabellu už pozvali i do italské televize Canale 5, kde o svém hledání promluvila. Sama má dvě zdravé děti, mluví plynně italsky a přeje si jediné - najít svého pravého otce.