Hmotnost Atomové Betty se v loňském roce při pravidelném vážení vyhoupla až na 135 kilogramů. Ošetřovatelé z australské rezervace pro plazy tak rozhodli, že musí přestat tloustnout.

Po roční dietě ji stejně ve středu vynášelo z výběhu sedm lidí. Zabralo jim to půl hodiny. Na váze se pak zjistilo, že krajta vůbec nezhubla, naopak přibrala další dva kilogramy. Jejích 137 kilogramů je ale podle ošetřovatelů v normě, hlavní je, že nepřibrala mnohem víc.

Pouze tři kozy místo obvyklých deseti

„Tak trochu jsme jí zavedli dietu. V uplynulém roce jsme jí proto dopřáli pouze tři kozy,“ řekl agentuře Reuters jeden z ošetřovatelů Tim Faulkner.

Atomová Betty byla předtím totiž zvyklá na deset koz ročně, z nichž každou dokázala zhltnout během pouhých 30 minut. K trávení pak ale potřebovala celý týden. S takovým jídelníčkem podle ošetřovatelů přibírala na váze příliš rychle.

Krajty mřížkované, ke kterým se Atomová Betty řadí, patří k těm nejdelším hadům a plazům vůbec. Největší změřený jedinec měl bezmála deset metrů. Obvykle se ale jejich délka pohybuje od tří do šesti metrů.