"Samozřejmě svátek zamilovaných slavíme. Pokaždé svojí manželce přinesu to nejhezčí, co potkám cestou z divadla domů, a uděláme si hezký večer," prozradil Miroslav Donutil, který má se svou manželkou Zuzanou dva syny a bez své choti si svůj život vůbec neumí představit.

"Únor je pro mne vůbec na oslavy výjimečný měsíc. Sedmého února totiž slavím narozeniny, a tak se rodinka schází dvakrát," dodal bavič.  

Kalousek Valentýna neslaví

Naopak zpěvák Jan Kalousek, který se nedávno přiznal, že je v současné době sám, svátek svatého Valentýna zásadně neslaví, přestože má stálou přítelkyni.

"Láska se dá dávat najevo mnoha způsoby a zacházet se s ní musí velmi opatrně. I proto zásadně neslavím svatého Valentýna. S opravdovou láskou nemá tento svátek vůbec nic společného," míní Jan Kalousek.  

Cimický je romantik

Zato na oslavu svátku zamilovaných každý rok netrpělivě čeká psychiatr a spisovatel MUDr. Jan Cimický, který prý patří mezi romantické duše a svatého Valentýna si každý rok dokonale vychutnává po boku své choti.

"Mně se tento svátek strašně zalíbil už před mnoha lety, když jsem pobýval ve Francii. Lidé totiž oslavují války, čarodějnice a podobně. Proto si myslím, že svátek lásky je prostě nádherný," svěřil se Cimický.

"Především to není jen svátek těch, kteří jsou v horečném poblouznění. Moji přátelé, jde o starší dvojici, si vždy dávají na Valentýna schůzku jako v osmnácti a pak spolu chodí na Petřín. Oba se mají strašně rádi a celá léta prožívají krásný vztah. To, že si lidi posílají esemesky a srdíčka, může být móda. Ale Valentýn je svátkem opravdové lásky," tvrdí psychiatr.

Filipovská si nezvykla

Herečku Pavlínu Filipovskou svátek zamilovaných překvapil a za svůj jej nepřijala. Naprosto ale chápe zamilované, kteří si k Valentýnu dělají radost.  

"Tomuto svátku jsem zatím nepřivykla. Ani děti jej nemají pod kůží. Když byla moje dcera Pavlínka v Americe, volala mi domů a vyprávěla, co se tam na Valentýna děje. Byla z toho celá udivená. Ale nic proti tomuto svátku nemám. Myslím, že každý důvod k oslavám, setkávání a polibkům je dobrý. Takže, proč ne," usmála se oblíbená herečka.