Ve městech Winfield a Augusta se nemluvilo o ničem jiném. „Zabralo to v podstatě všechny čtyři silniční pruhy. Podle toho, co jsem slyšel, to bylo asi deset metrů široké,“ uvedl pro KAKE News majitel počítačové prodejny ve Winfieldu, Kevin McClung, který stačil v rychlosti pořídit několik snímků.

„Opravdu to vypadalo jako UFO. Bylo to kulaté, sploštělé jako létající talíř a celé to bylo navíc překryté plachtou,“ řekla Ashley McCoskeyová z Winfieldu.

Zvládne i obtížné podmínky

Ve skutečnosti se však o žádné dílo z vesmírných civilizací nejednalo. Vůz převážel automatický výzkumný letoun z nadnárodní korporace Northrop Grumman v Palmdale v Kalifornii. Letoun bez posádky byl vytvořen, aby byl schopen dohlížet na vojenské cíle. Poprvé ho americké námořnictvo testovalo letos v únoru.

„X47-B lze připodobnit k sesterským strojům jako je B-2. Má podobný tvar bez ocasu vzadu, takže je užitečný při létání v turbulencích a obtížných podmínkách, zvláště pak nad mořem,“ řekla mluvčí korporace Cyndi Wegerbauerová.

Stroj změní námořní letectví

„Je to skutečně poprvé, kdy podobné dálkově ovládané letadlo vzlétne a přistane na letadlové lodi. Jde o velmi neobvyklý a mocný stroj, který je těžké zpozorovat. Změní námořní letectví,“ dodala Wegerbauerová.