Členky týmu Toronto Triumph, které jsou zvyklé hrát své zápasy jen ve spodním prádle, se podle anglického serveru Daily Mail předvedly na svém domovském stadionu tentokrát v roli ochránkyň zvířat. Jen v helmě, s míčem a s chrániči ramen podpořily novou antikampaň organizace PETA.

Mimo pózování se také minulý týden zúčastnily demonstrace.

Cílem celé akce bylo povzbudit lidi k tomu, aby si jako dárky k Vánocům nekupovali oblečení, které je ze zvířecí kůže a aby si je ani nepřáli. „Když budete mít koženou bundu, zkuste se někdy zamyslet nad tím, co se muselo stát tomu zvířeti, abyste ji vy mohli nosit,“ dodala jedna z hráček týmu Triumph.

Ovšem ne celé video je pokoukání lichotící lidskému oku, mimo krásek totiž ukazuje také příklady brutálního zacházení se zvířaty. Vedoucí antikampaně Emily Levenderová dodává: "Nošení kožešin je osobní chyba, s tolika možnostmi v oblékání, které jsou dnes k dispozici, není pro nošení kůže žádná omluva.“

Polonahé protestující aktivistky z řad PETA se v minulosti objevily i v České republice, jako místo protestu si tehdy vybraly Karlův most.

Video

Nahé dívky se procházely po Karlově mostě. Zdroj: Novinky.cz