Osmadvacetiletý uživatel vystupující pod jménem Tim Maire nahrál tuto sobotu na internet video, na kterém „lyžoval“ po jezeře Wappapelo. Zvolil si však netradiční způsob, místo lyží si stoupl na disk o průměru 1,2 metru, na kterém byla ještě umístěna barová stolička.

Nejenže si muž na tu stoličku sedl, ale ještě si vylezl nahoru a stál na ní, to vše za jízdy a bez jištění. Aby tento svůj kousek ještě završil, provedl na stoličce obrat o 360 stupňů.

Jakkoli se to zdá šílené a neobvyklé, podle počtu videí na internetu, na kterých lidé stejným způsobem brázdí vody na barové stoličce, je vidět, že o nic unikátního zřejmě nejde. Někteří tomuto "barovému" sportu dokonce dali název "stooling".

Jízda na vodním kole

Že se dá na vodě "lyžovat" na čemkoli, potvrzuje i Tony Klarich ze Spojených států, který poprvé stoupl na vodní lyže v roce 2004. Okamžitě si tento sport oblíbil a začal zkoumat nejrůznější způsoby, jak by mohl svou zálibu ještě ozvláštnit. Během posledních sedmi let se tak svezl už na 60 různých věcech, včetně stolu, štaflí, člunu a také kola.

Video

Tony Klarich počátkem loňského roku předvedl, že se dá vodní "lyžování" provozovat i na jízdním kole. Zdroj: Youtube.com

Lyžovat na vodě umí i slon

Tak jako tak, vodní lyžování zřejmě není takové umění, když to dokáže třeba i slon. V padesátých letech to na Floridě předváděla samice chobotnatce jménem Queenie, která dostala přízvisko "jediný lyžující slon na světě". Letos v létě ovšem zemřela, dožila se ale 59 let, což je na život v zajetí úctyhodný věk.

Video

Slonice Queenie se v 50. a 60. letech proslavila díky vodním lyžím. Zdroj: Youtube.com