Na videu nazvaném Vánoce krajty je vidět zhruba dvacetiletý muž, který přináší do ložnice malé kotě jménem Jasmine v santaklausovské čepici. Pak jej položí na postel, kde se pod polštářem ukrývá žlutá krajta barmská. Ta je jedním z největších hadů na světě, dorůstá délky až téměř šest metrů.

Koťátko se pomalu prochází po posteli. Okamžik, kdy se obrátí k hadovi zády, se mu stane osudným. Predátor se na něj vrhne a omotá se kolem něj, až kočku uškrtí. Když přestane hýbat ocasem, krajta celé kotě sežere. Hrůzostrašné video je ještě k tomu podehráno vánoční písní Little Drummer Boy.

„Kotě není zřejmě starší čtyř měsíců. Nemá se kam ukrýt a nemůže utéct. To je práce sadistického člověka,“ řekl serveru thesun.co.uk veterinář Pete Wedderburn.

Video se objevilo na stránce zvané flix, z účtu, registrovaného v severolondýnském Islingtonu. O autorovi se zatím nic konkrétního neví. Jediné, co je o něm známo, je to, že je zřejmě fanouškem Disneyho filmu Aladin. Obrázky a hudbu z tohoto snímku má totiž na svých stránkách na youtube.com.

Pokud se povede zvrhlého chovatele dopadnout, hrozí mu podle ochránců zvířat šest měsíců vězení a pokuta zhruba 600 000 korun.