Düsesterhöeft uběhl v Hamburku celých 120 metrů v zapáleném obleku s kuklou. Dobrovolně nechal své tělo olizovat plameny, aby se zapsal mezi rekordmany, což se mu také povedlo. Stávající rekord totiž překonal o 40 metrů.

Odvážný Němec však nebyl jediný, kdo se minulou středu a čtvrtek pokusil zdolat rekord. Do sedmého ročníku dnů Guinnessových světových rekordů se zapojilo více než 200 000 lidí všech věkových kategorií, uvedla agentura Reuters.

Mezi rekordmany se tak mohla zapsat 91letá Američanka z Floridy, která se stala nejstarší cvičitelkou jógy na světě, stejně jako skupinka dětí, které se staly součástí největšího tréninku s obručemi.

Video

Expirované video

Další rekordy si odnesla nejstarší cvičitelka jógy nebo autor největší anamorfické malby. Zdroj: Reuters

Rekordy se nevyhnuly ani oblasti umění. Angličan Joe Hill se svým obchodním partnerem namalovali v Londýně největší anamorfní obraz. Jejich dílo budí dojem, že se uprostřed londýnské finanční čtvrti objevila propast.

Podle šéfredaktora Craiga Glendaye jsou dny Guinnessových světových rekordů jedinečnou příležitostí, jak vzdát hold všemu podivnému a úžasnému.