Televizní kanál CBS, který tradičně zajišťuje přímý přenos prestižní hudební soutěže Grammy Awards, letošní udílení hodlá vysílat s několikavteřinovým zpožděním, aby se případné nestoudné scény podařilo z přenosu včas stáhnout.    

Televize v USA táhnou proti hanbatým scénám

Televizní stanice ABC, která letos koncem února bude vysílat přenos z předávání filmových Oscarů, také potvrdila, že vysílání projde určitými změnami, které by pomohly zabránit podobným nepatřičnostem.

Americký televizní kanál NBC se rovněž přidává k puritánskému tažení. Jeho představitelé oznámili, že vystřihnou jednu krátkou  scénu z epizody seriálu Pohotovost, která by též mohla pobouřit diváky a jež se bude vysílat ve čtvrtek. V díle totiž figuruje postava pacientky, která při vyšetření odhaluje svou hruď. Přestože se zástupci NBC domnívají, že scéna je přiměřená kontextu a původně měla být odvysílána až po půl jedenácté večer, raději ji nakonec vůbec nevypustí na veřejnost. 

Rodina Timberlakeho je v šoku

Justin Timberlake, původce Janetina trapasu, který zpěvačce údajně nechtěně zavadil o kostým, ve středu prohlásil, že jeho rodina byla sexuálním výstupkem šokována. Trvá však na tezi, že chtěl její šaty povolit, aby se zpěvačce odhalila jen část dekoltu, nikoliv celý prs. Podobně se vyjádřila rovněž sama Jacksonová.