Na bezdomovce bloumajícího už dlouhou řadu týdnů kolem nádraží upozornili policii pracovníci černovické dobročinné organizace Národní pomoc. I mezi místními bezdomovci vypadal Dolego podle policie mimořádně zuboženě. Na policejním okrsku ale překvapil plynnou americkou angličtinou, s níž přes tlumočníka začal vyprávět svůj příběh.

Oslepen láskou

Na ukrajinskou Bukovinu přivedla amerického politika už letos v květnu láska. Na internetu se seznámil s černovickou krasavicí Julijí a po několikaměsíčním dopisování se rozhodl nahradit písemný kontakt osobní zkušeností. Svou vyvolenou o svém záměru podrobně informoval, ale na černovickém nádraží na ni čekal marně.

Dolegovi brzy došly peníze, ale nabídku amerického velvyslanectví v Kyjevě na úhradu cesty zpět do USA nepřijal. Prošlo mu už totiž ukrajinské vízum a obával se, že by ho příště ukrajinské úřady na Ukrajinu nepustily. Svou Juliji, o níž jen věděl, že by snad měla být lékařkou, by pak už rozhodně nenašel. Jak černovická policie s Dolegem nakonec naložila, o tom se ve zprávě agentury Unian nehovoří.

Podle dostupných informací Dolego v listopadu 2010 na úřad kalifornského guvernéra skutečně kandidoval, i když jeho politická kariéra byla spíš symbolická. Volby ovládl souboj demokratického kandidáta Terryho Goddarda s dosavadní republikánskou guvernérkou Jan Brewerovou, která svůj post poměrem hlasů 54 ku 42 procentům obhájila. Dolego skončil s minimem hlasů hluboko v poli poražených.